Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

FOTO: Za obcou Hriadky došlo k zrážke s diviačou zverou

4Až štyri osoby sa v piatok krátko pred polnocou zranili pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v okrese Trebišov. 19-ročný vodič zo Sečoviec, viedol osobné motorové vozidlo zn. Seat Cordoba smerom od obce Hriadky na mesto Sečovce. Za obcou Hriadky došlo k zrážke s diviačou zverou.
1
Po zrážke vodič s vozidlom zišiel mimo vozovku a narazil do priekopy. Vodič utrpel zranenia s dobou liečenia 42 dní. Jeden zo spolujazdcov utrpel ťažké zranenia (nad 42 dní) a dvaja sa zranili ľahko. U vodiča bola po dopravnej nehode vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Uhynutého diviaka prevzal člen miestneho poľovníckeho združenia. Odhadovaná škoda na vozidle predstavuje sumu 500,- eur.

 3

5

Polícia v tejto súvislosti vyzýva vodičov k zvýšenej opatrnosti pri jazde najmä mimo obcí a v nočných hodinách, hlavne na miestach, kde je možné vo zvýšenej miere predpokladať pohyb zveri cez cestnú komunikáciu, alebo jej okolí.

Vodič pri zrážke so zverou je povinný bezodkladne zastaviť vozidlo a túto udalosť oznámiť polícii čo mu vyplýva zo zákona o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov povinnosti vodiča pri dopravnej nehode. Pri dopravných nehodách so zverou vzniká škoda príslušnému poľovníckemu združeniu a to uhynutím zveri, a z tohto dôvodu je potrebné vyrozumieť políciu. V prípade nenahlásenie dopranej nehody so zverou (škodovej udalosti) vodič poruší ustanovenia povinnosti vodiča pri dopravnej nehode.

Polícia v minulosti zaznamenala aj prípady, kedy si po zrážke so zverou túto ako „odškodné“ za poškodenie vozidla ponechali, naložili do vozidla a odišli. V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov aj na skutočnosť, že sa v takom prípade dopúšťajú trestného činu pytliactva.