Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Michal Boka

K protestu sa pridáva celé Slovensko!

K protestu voči súčasnému vedeniu Slovenského zväzu ľadového hokeja sa oficiálne pridávajú extraligové fankluby Košíc, Dukly Trenčín, Piešťan, Popradu a Skalice. V Popradskom fanklube prebehlo hlasovanie, kde 142 zo 145 fanúšikov jednoznačne potvrdilo podporu Richardovi Lintnerovi.
Celý článok

Film o básnikovi Gorazdovi Zvonickom

Gorazd-Zvonický-PodobizeňGorazd Zvonický, saleziánsky kňaz (vlastným menom Andrej Šándor) patrí k tým osobnostiam nášho národa, ktoré napriek ich obdivuhodnému celoživotnému dielu sú v širokej verejnosti málo známe. Jeho skromnosť, čistý charakter, pracovitosť sú vzorom pre dnešnú mladú generáciu. Sté výročie narodenia, ktoré si Michalovce dôstojne pripomínajú, je vhodnou príležitosťou predstaviť ho čo najplastickejšie. Úspešne sa o to pokúsil Boris Voroňák. V spolupráci s TV MISTRAL a saleziánmi natočil 52 minútový film s názvom Gorazd Zvonický – známy / neznámy.
Celý článok

Koniec sveta sa odkladá?

Všetky noviny a časopisy sú opäť plné zpráv, že finančná kríza bude pokračovať v Španielsku a Talians- ku, globálna kríza pokračuje, Francúzsko zmení prezidenta, možno zautočí Izrael na Irán, a potom to už zaručene buchne. Tentokrát sa už konečne dočkáme. Čoho? No predsa zlo bude potrestané, darebáci zničení a my, bude- me navždy odmenení za naše trápenia.

Celý článok

Relikvie sv. Cyrila v Michalovciach

Gréckokatolícka farnosť v Michalovciach zažila výnimočnú udalosť. Z príležitosti osláv  1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu v roku 863, putujú po slovenských farnostiach relikvie sv. Cyrila. Štvrtok a piatok tohto týždňa zavítali tieto relikvie do farského chrámu na Hollého ul. v Michalovciach.
Celý článok

Predčasné, ale nie voľby!

V roku 1993, keď do Michaloviec prichádzal Siemens, sme riešili závažný problém, kde umiestniť hlavnú bránu novej fabriky, keď sa na Zemplíne mala stavať diaľnica, ktorá mala Michalovce obchádzať niekde medzi Laškovcami a Lastomírom.

Celý článok

1 000 dní eura - experiment pokračuje!

Roky celý východ , ale aj celé Slovensko sa snaží nájsť "zasľúbenú zem" po páde totalitného režimu. Najprv to bola nevyhnútnosť privátizácie skoro všetkého vôkol nás, od veľkých korporácií, družstiev až po mestské záchody.

Celý článok

Stránka 1 z 2