Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Michalovce jedným z prvých miest s bankomatom na Bitcoiny

bitcoin

Svet sa mení, digitalizuje sa. Kedysi sa platilo barterom, neskôr plátnom, olejom, mincami, papierovými peniazmi a dnes platíme elektronicky kartami. Vývoj neustále napreduje. Bude trvať 5 až 10 rokov, kým sa bude platiť už len výhradne elektronicky. Peniaze sa jednoducho digitalizujú.

Určite už mnohý z vás počuli o novej digitálnej mene Bitcoin

Bitcoin je forma digitálneho platidla, vytvorená a šírená elektronicky. Nikto ho nekontroluje. Bitcoiny nikto netlačí ako doláre alebo eurá. Ide o bezpečnú, digitálnu a vysoko anonymnú menu. Jej

Je to príklad rastúcej kategórie peňazí známej ako kryptopeniaze

Hlavným dôvodom, ktorým si Bitcoin získal svojich fanúšikov, investorov a priaznivcov je jeho samotná podstata slobody a decentralizácie.

Koncom roku 2013 si investori vzali Bitcoin za nástroj pre svoje investovanie. Cena Bitcoinu vzlietla raketovým spôsobom, keď ešte v novembri 2013 ste si ho mohli kúpiť za 200 dolárov, o rok neskôr ste si za neho museli zaplatiť už viac ako 1000 dolárov.

Bitcoin ako zaujímavá forma investovania

 bitcoi

 

Ľudia, ktorí investovali do digitálne meny Bitcoin sa zo súčasného vývoja hodnoty veľmi tešia. Za posledný rok zhodnotil Bitcoin o 290%. Za 2 roky o viac než 1.100 %!

 bitco

Jedným z možností je fyzicky v bitcoinovom bankomate. Funguje to jednoducho, zosnímate QR kód svojej bitcoin adresy, vložíte hotovosť maximálne však 500 eur a stlačíte „poslať Bitcoiny“. V priebehu pár sekúnd ich máte vo svojej bitcoinovej peňaženke.

Kde sa dá kúpiť digitálna mena Bitcoin v Michalovciach?

Vďaka spoločnosti BitcoinData si Michalovčania a ľudia v okolí môžu pohodlne a rýchlo kúpiť digitálnu menu aj v priestoroch marketingovej agentúry ContentPress na ulici Okružnej 92/A v Michalovciach.

 

Na Slovensku je bankomatov na predaj a kúpu bitcoinu niekoľko. Všetky z nich sa zatiaľ nachádzajú v Bratislave. Michalovce sú zatiaľ jediné miesto, ktorý sa nachádza mimo bratislavy.