Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Zemplínska Šírava: Letný hudobný festival SPACE MUSIC SUMMER

introsummersiravaHudobné festivaly SPACE MUSIC SUMMER sa tradične uskutočnia v obľúbených rekreačných oblastiach na Zemplínskej Šírave, Ružinej, Duchonke a Orave. Malou zmenou oproti minulým ročníkom je prechod v poradí prvého festivalu z rekreačnej oblasti Domaša na breh „východoslovenského mora" - ako sa zvykne označovať vodná nádrž Zemplínska Šírava.
Novým domovom pre festival sa stalo strategické miesto na malebnej pláži pri rodiacom sa Thermal parku v obci Kaluža, kde je už teraz v prevádzke niekoľko bazénov a kompletná infraštruktúra pre návštevníkov, vrátane dostatku ubytovacích kapacít či spoľahlivého dopravného spojenia. Vítaným bonusom je však možnosť kúpania, či už priamo v Zemplínskej Šírave alebo v niektorom z nerezových bazénov na pláži v bezprostrednom susedstve festivalového areálu.
 
Pod „zástavou" SPACE MUSIC SUMMER vystúpia festivalové stálice Horkýže Slíže, IMT Smile, Polemic, Slobodná Európa, A.M.O. a Konflikt, hviezdy hip-hopu na čele s Majkom Spiritom a Egom, ktorým budú sekundovať draví frontmani novej nastupujúcej generácie zastúpení Kalim, Suverenom a Bacilom s Rakbym. O prísun novej rockovej krvi sa postarajú Paranoid, Bijouterrrier, Rock Reunion, Fictive Mary, Borra, Good Fancy, Reverz Park či Fuera Fondo Úvod každého festivalového dňa bude už tradične patriť talentovaným skupinám z domáceho regiónu, ktoré takto dostanú šancu a príležitosť na prezentáciu pred početným festivalovým publikom.
 
summersirava